Az amalgám tömés méregtelenítés során a higanyt tartalmazó tömések biztonságos eltávolítása a cél, amit speciális technikával és megfelelő védőfelszerelés használatával végeznek, hogy minimalizálják a higany egészségre gyakorolt káros hatását. Az eljárás után fontos támogatni a szervezet természetes méregtelenítő folyamatait.

Miért fontos az amalgám tömés méregtelenítés?

Amalgám tömések hosszú ideig voltak használatban a fogászatban, mint a szuvasodott fogak restaurálásának egyik leggyakoribb módszere.

Az elmúlt évtizedekben azonban egyre több vita alakult ki a higany egészségre gyakorolt káros hatásai miatt, ami növelte az érdeklődést az amalgám tömések eltávolítása és a méregtelenítés iránt.

Az amalgám olcsó és könnyen kezelhető tömőanyag, azonban összetevői, például a higany (mérgező), ezüst (mérgező), réz (mérgező), ón (mérgező), cink és más anyagok miatt igen sok mellékhatása van, amelyek krónikus mérgezéshez és allergiához vezethetnek.

Amalgám tömés méregtelenítés: az alapok

A szervezetre nehezedő összterhelés

Az egyre jobban iparosodó világunkban nemcsak a rizikócsoportokra, például a gyerekekre, terhes anyákra, allergiásokra, krónikus betegségben szenvedőkre, hanem a látszólag egészséges emberekre is érvényes a szervezetre nehezedő összterhelés elgondolása, amely a szervezet működését befolyásoló sokféle környezeti tényező hatásából tevődik össze.

Az ember úgyszólván egy hordó, az újabb és újabb terhelésektől kicsordul a hordó tartalma, és jelentkeznek az első tünetek, először csak elszórtan, később egyre erősebben.

Milyen negatív tüneteket okoz az amalgámterhelés?

  • idegesség
  • nyugtalanság
  • idegfájdalom (elsősorban fej, hát, kar, láb)
  • fejfájás
  • migrén
  • depresszió
  • gyomor-bél megbetegedések
  • allergiák
    stb.

Az amalgám negatívan hat az immunrendszerre, az egészséges nyirokrendszerre, a mirigyekre (külső és belső elválasztású mirigyekre) és valamennyi nyálkahártyára, elsősorban a fej és nyak területén lévőkre.

Mit tehetünk, hogy megszüntessük ezeket a tüneteket?

Helyette: Hogyan történik az amalgám tömés eltávolítását követő méregtelenítés?

Rendkívül fontos az amalgám eltávolítása után a szervezet mentesítése a bélrendszerben, nyirokkeringésben, stb. lerakódott nehézfémektől. Ugyanis a városi környezetben élő beteg nehézfémterhelése az amalgámtömések eltávolítása után nem szűnik meg, utánpótlásnak a belélegzett levegőben lévő ólom, kadmium kerül előtérbe, és mivel allergizáló tényezőkről van szó, kis mennyiség is elegendő a nehézfémterhelés kiváltásához.

Tehát a kezelést minden esetben ki kell egészíteni méregtelenítési és immunrendszer-erősítő eljárásokkal, homeopátiás gyógyszerekkel, vitamin- és nyomelempótlással (A-, C-, E-vitamin, szelén, stb.) Ezek nélkül a kívánt hatás nem érhető el!

Tüntesse el a mérgező amalgám okozta tüneteket!
Kérjen időpontot a HerbaDENT Biológiai Fogászat elérhetőségein vagy ügyfélszolgálatán.